31 дек
  • By ZekirKum
  • Cause in

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Невладината организација КХАМ од Делчево вечерва одбележа 20 години од своето постоење. Одбележувајки го својот значаен јубилеј, извршниот директор на невладината организација КХАМ, Зекир Абдулов, истакна дека остварувајки најголем дел од зацртаното, организацијата постигнала значаен успех во 2018 година.

-Невладината организација успеа во 2018 година да оствари најголем дел од проектираното во 2018 година, а на сите граѓани на Делчево им посакувам многу здравје, среќа и успех во 2019 година, рече Абдулов.

Еве го неговото целосно обраќање по повод големиот јубилеј!

http://https://www.facebook.com/delcevo365.mk/videos/308658579757151/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
ZekirKum